2 вересня 2012 в нашому місті відбулася визначна подія – урочисте відкриття Вінницького приватного православного навчально-виховного комплексу святого Миколая! Перший дзвоник пролунав у цей день для учнів першого та другого класів.

 На урочистому відкритті закладу були присутні: архиєпископ Симеон, міський голова В.Б.Гройсман, заступник начальника управління освіти Вінницької ОДА А.Р.Лисак, директор департаменту освіти Вінницької міської ради В.В.Буняк, заступник міського голови з гуманітарних питань В.Є.Балицька, начальник відділу у справах релігії Вінницької ОДА І.О.Салецький, кандидат в депутати О.Г.Домбровський.

В подарунок від міського голови заклад отримав набори для першокласників та сучасний комп’ютер.

Привітати гарними словами наших першокласників прийшли найменші гості – вихованці дитячого садочка НВК св.Миколая, а також дорослі вихованці недільної школи Хрестовоздвиженського храму. На святі першого дзвоника всі діти, які будуть навчатися в НВК св.Миколая пройшли церемонію урочистого посвячення в учні. Наприкінці свята діти дружно відпустили у небо строкаті повітряні кульки.

У цьому році НВК св.Миколая будуть відвідувати 54 дитини: 11 школярів та 43 вихованця дитячого садочка.

Режим роботи закладу – з 8.00 до 18.30 год.

Навчальний процес забезпечують 10 педагогічних працівників та 9 технічних працівників.

Для дітей дошкільних груп та початкових класів організовано 3-4-разове харчування. В закладі працює група продовженого дня з 12-30 до 18-30 год.

На будівництво НВК було витрачено 15 млн грн. з коштів спонсорів та благодійників. Для придбання шкільних меблів та технологічного обладнання для харчоблоку та їдальні було використано 530 тис грн. від міських громадських організацій. На даний час проводяться роботи по облаштуванню комп’ютерного класу, розрахованого на 20 учнів.

Утримання учнів та вихованців планується здійснювати за рахунок коштів батьків та благодійної допомоги.

Ввечері достойним завершенням урочистого дійства став святковий концерт, який відбувався прямо на подвір’ї НВК св.Миколая. В концерті прийняли участь дитячий хор Спасо-Преображенського кафедрального собору м.Вінниці, військовий оркестр Центру військово-музичного мистецтва Повітряних Сил Збройних Сил України, родина Давидовських: протоієрей Агафангел, матушка Валентина, Злата, Назарій і Христина Давидовська-Бедзір (регент хору Хрестовоздвиженського храму), заслужений артист України, директор Вінницького училища культури і мистецтв, співак і композитор Станіслав Городинський, заслужена артистка України, солістка Вінницької обласної філармонії Ірина Швець, солістка Вінницької обласної філармонії Марія Червоній, студентка Вінницького училища культури і мистецтв Марина Давидовська та наш земляк, відомий виконавець, заслужений артист України Лері Вінн. Завершив свято яскравий феєрверк.